Топ Вести

РЕЗУЛТАТИ ОД ПОСЛЕДНОТО, ПЕТТО КОЛО ВО МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ, ГЕНЕРАЦИЈА 2002/3. ТАБЕЛИ

24.05.2015 21:47
logo_resize1

za tekst

Денеска е одиграно последното, петто коло во мини-лигата на Металург, генерација 2002/3.

Резултати:

Голем ракомет:

09.00:  Дојрана – Репро 21   6:15 (3:8)

09.40:  Хазена – РК Металург    10:8 (5:2)

10.20:  Макстил – Пелистерка    24:6 (11:3)

11.00:  Виталија – Ре-Медика    6:7 (4:4)

11.40:  Евроинс – ЖРК Металург    13:4 (8:2)

12.20:  Хотел Бетон – Репро 1    16:5 (7:3)

13.00:  ПГО – Металург 2    6:11 (3:4)

13.40:  Н.Македонија – Металург фан шоп    17:3 (7:0)

 

Табели:

Машки, 2002/3:

Машки, група 1:

1. Макстил 4 4 0 0 98 18 +80 8
2. Хазена 4 4 0 0 44 22 +22 8
3. РК Металург 4 2 0 2 37 41 -4 4
4. Репро 21 4 2 0 2 38 45 -7 4
5. Пелистерка 4 0 0 4 20 58 -38 0
6. Дојрана 4 0 0 4 17 70 -53 0

Машки, група 2:

1. Хотел Бетон 4 4 0 0 70 27 +43 8
2. Репро 1 4 2 1 1 39 41 -2 5
3. Металург 2 3 2 0 1 36 27 +9 4
4. Н.Македонија 3 1 1 1 30 26 +4 3
5. Металург фан шоп 3 0 0 3 11 36 -25 0
6. ПГО 3 2 0 3 20 49 -29 0

Женски, 2002/3, :

1. Ре-Медика 4 3 1 0 33 19 +14 7
2. Виталија 3 2 0 1 37 24 +13 4
3. Виндија 3 1 1 1 33 27 +6 3
4. Евроинс 3 1 0 2 18 23 -5 2
5. ЖРК Металург 3 0 0 3 11 39 -28 0
Прочитано 490 пати

(1) Коментар

  1. Секоја чест и пофалби за децата и тренерите.
    Абре, од кај ги довлечкавте бре тие судики. Катастрофа.Основни правила незнаат, што дури и децата ги препознаваа. Под итно од управата, директори, тренери, да се реагира. Ги упропастија најубавите натпревари. Ја уништија самодовербата на децата. Да не навлегувам во нечие лечење на комплекси. И на крајот сите ние вложуваме во тие деца, материјално ( членарина, кампови, меѓународни турнири, спортска опрема….), време и ангажирање. Вака ќе ги загубите децата, а и нас родителите, а богами и тренерите. Ќе ја упропастите, да не речам уништите единственото нешто вредно во Металург – АКАДЕМИЈАТА.

Напишете коментар


5 − 3 =