Топ Вести

РЕЗУЛТАТИ ОД ПОСЛЕДНОТО, ПЕТТО КОЛО ВО МИНИ-РАКОМЕТ. ТАБЕЛИ

23.05.2015 12:21
logo_resize1

za tekst

Денеска се одигра последното, петто коло во мини-ракомет на мини-лигата на Металург.

 

Резултати:

Сабота, 23 мај

Мини ракомет:

Терен 1:

09.00:  Стоби – Металург ТВ  32:11 (12:5)

09.30:  Дуле 99 – Пелистерка кола  18:12 (12:7)

10.00:  Бетон – Металург Аеродром  6:21 (3:11)

10.30:  Радио Бубамара – Колибри  7:15 (5:9)

11.00:  Сити радио – Металург пионери  13:7 (10:3)

Терен 2:

09.00:  Кемпа – Веб сајт Металург  8:8 (5:4)

09.30:  Рено – Исо Спорт  7:17 (3:7)

10.00:  Металург Влае – Металург Петровец  23:12 (8:4)

10.30:  Металург Автокоманда – Бауерфајнд  4:9 (2:3)

11.00:  Винарија Стоби – Канал 77  8:17 (1:9)

 

Табели:

Машки, 2004/5:

Група 1:

Металург Аеродром
4 4 0 0 78 35 +43 8
Дуле 99
5 4 0 1 93 53 +40 8
Стоби 4 3 0 1 84 49 +35 6
Пелистерка кола 5 2 0 3 71 70 +8 4
Бетон 5 0 1 4 33 89 -56 1
Металург ТВ 5 0 1 4 40 103 -63 1

Група 2:

Факом 4 4 0 0 72 40 +32 8
Кемпа 4 2 1 1 57 42 +15 5
Исо Спорт 4 2 0 2 54 58 -4 4
Веб сајт Металург 4 1 1 2 55 67 -12 3
Рено 4 0 0 4 36 67 -31 0

Женски, 2004/5:

Металург Влае 5 5 0 0 78 44 +34 10
Бауерфајнд 5 3 0 2 73 33 +40 6
Колибри 4 3 0 1 43 29 +14 6
Металург Автокоманда 5 2 0 3 45 40 +5 4
Металург Петровец 4 1 0 3 32 70 -38 2
Радио Бубамара 5 0 0 5 22 77 -55 0


Машки, 2006 и помали:

Сити радио 4 4 0 0 52 31 +21 8
Канал 77 4 3 0 1 69 39 +30 6
Металург кадети 4 2 0 2 38 53 -15 4
Металург пионери 4 1 0 3 40 55 -15 2
Винарија Стоби 4 0 0 4 23 44 -21 0

Женски, 2006 и помали:

Пелистерка Мохито 3 3 0 0 59 24 +35 6
Металург кадетки 3 2 0 1 40 35 +5 4
Мода ди Бањо 3 2 0 2 33 42 -9 2
Металург пионерки 3 0 0 3 19 50 -31 0
Прочитано 545 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + = 10