Резултати од првиот ден на турнирот во Струга

12.08.2020 23:30
117810526_2987455814717543_2277295635512633936_o

Со денешните три натпревари, почна 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга.

За жал, Металург ја загуби првата средба, против екипата на Еурофарм Пелистер, во игра со многу грешки од двете страни.

.

Резултати:

17.15 часот:  Струга – Прилеп  28:32 (14:17)

19.15 часот:  Бутел – Охрид  24:25 (9:10)

21.15 часот:  Еурофарм Пелистер – Металург  24:22 (15:12)

Утрешна програма:

17.15 часот:  Бутел – Еурофарм Пелистер 2

19.15 часот:  Металург – Прилеп

21.15 часот:  Вардар – Охрид

Прочитано 421 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 12