Резултати од првите осминафинални натпревари во Лигата на Европа

24.03.2021 00:04
161990755_381676526538861_3645397486046289111_o_resize

Денеска на терените низ Европа се одиграни првите осминафинални натпревари во Лигата на Европа. Нашиот претставник во оваа фаза, Еурофарм Пелистер, доживеа убедлив пораз од Магдебург во Битола и ќе има тешка задача на реваншот во Германија.

.

Резултати:

Чеховски Медведи – Нимс  30:25 (13:15)

Нексе – Р.Н.Левен  25:27 (14:13)

Монпелје – Кадетен Шафхаузен  27:27 (15:13)

ГОГ – ЦСКА  33:31 (18:15)

Спортинг Лисабон – Висла Плоцк  25:29 (15:15)

Еурофарм Работник – Магдебург  24:32 (9:15)

Фиверс – Фуксе Берлин  27:35 (15:17)

.

Реванш натпреварите на програмата се на 30 март.

Прочитано 185 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 2