Резултати од првото коло на Лига Европа

21.10.2020 01:05
122216034_1116198968796589_7276273008685426192_o

Денеска е одиграно некомплетното прво коло од Лига Европа. Одиграни се само осум средби, додека преостанатите четири се одложени поради проблемите со коронавирусот. Металург во ова коло гостуваше кај екипата на Тулуз и доживеа пораз.

 

Резултати:

Група “А“:

18.45 часот:  Тулуз – Металург  33:29 (18:15)

20.45 часот:  Висла Плоцк – Фиверс  32:23 (17:15)

Средбата Чеховски Медведи – Адемар Леон е  одложена

Група “Б“:

18.45 часот:  Динамо Букурешт – Спортинг Лисабон  25:27 (15:16)

20.45 часот:  Фуксе Берлин – Кристијанштад  30:23 (15:12)

20.45 часот:  Татран Прешов – Нимс  22:28 (10:14)

Група “Ц“:

18.45 часот:  Алингсас – Нексе  23:27 (12:13)

18.45 часот:  Бешикташ – Магдебург  23:41 (8:20)

Средбата Монпелје – ЦСКА е  одложена

Група “Д“:

18.45 часот:  Кадетен Шафхаузен – ГОГ  29:28 (14:13)

Средбата Р.Н.Левен – Тримо Требиње е одложена

Средбата Еурофарм Пелистер – Татабања е  одложена

Прочитано 183 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + 3 =