Резултати од третиот ден на турнирот во Струга

14.08.2020 22:46
DSC_3257_resize

Зад нас е третиот ден од 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга.

Одиграни се нови три средби, а, во најважната за нас, Металург високо го порази домаќинот на турнирот.

Утре Металург е слободен, а в недела ќе настапи во малото финале.

.

Денешни резултати:

17.15 часот:  Струга – Металург  24:35 (12:17)

19.15 часот:  Еурофарм Пелистер – Прилеп  38:17 (18:10)

21.15 часот:  Вардар – Еурофарм Пелистер 2  33:19 (16:8)

Утрешна програма:

17.15 часот:  Охрид – Еурофарм Пелистер 2

19.15 часот:  Струга – Еурофарм Пелистер Бутел

21.15 часот:  Еурофарм Пелистер 2

Прочитано 266 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 − = 6