Резултати од третото коло на Лига Европа

18.11.2020 00:27
ehfel_meta-image1200x1200-002-610x320-610x320

Денеска се одиграни 10 од можните 12 средби од третото коло на групната фаза на Лига Европа.

Металург не успеа да го изненади противникот и ја загуби средбата со екипата на Адемар Леон на теренот на противникот. Нашиот втор претставник, Еурофарм Пелистер во Битола ги подели бодовите со екипата на Кадетен Шафхаузен.

.

Денешни резултати:

Група “А“:

Фиверс – Феникс Тулуз  37:32 (17:15)

Чеховски Медведи – Висла Плоцк  27:28 (11:13)

Адемар Леон – Металург  41:32 (20:13)

Следно коло (24 ноември):

Металург – Фиверс  (18.45 часот)

Висла Плоцк – Адемар Леон  (20.45 часот)

Феникс Тулуз – Чеховски Медведи  (20.45 часот)

.

Група “Б“:

Нимс – Кристијанштад  4:25 (12:13)

Спортинг Лисабон – Фуксе Берлин одложена

Татран Прешов – Динамо Букурешт одложена

Следно коло (24 ноември):

Динамо Букурешт – Нимс  (18.45 часот)

Кристијанштад – Спортинг Лисабон  (20.45 часот)

Фуксе Берлин – Татран Прешов  (20.45 часот)

.

Група “Ц“:

Нексе – Монпелје  22:23 (8:10)

Бешикташ – Алингсас  24:32 (11:15)

Магдебург – ЦСКА  37:30 (17:11)

Следно коло (24 ноември):

ЦСКА – Нексе  (18.45 часот)

Алингсас – Магдебург  (18.45 часот)

Монпелје – Бешикташ  (20.45 часот)

.

Група “Д“:

Еурофарм Пелистер – Кадетен Шафхаузен  25:25 (16:10)

Татабања – Тримо Требиње  26:28 (12:14)

ГОГ – Р.Н.Левен  32:37 (14:19)

Следно коло (24 ноември):

Тримо Требиње – ГОГ  (18.45 часот)

Кадетен Шафхаузен – Татабања  (18.45 часот)

Р.Н.Левен – Еурофарм Пелистер  (20.45 часот)

Прочитано 197 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


2 + 7 =