Резултати од третото коло на македонската Суперлига

19.09.2020 20:00
DAR_7656_resize

Одиграно е комплетното трето коло во македонската Суперлига, група “Б“. Металург во ова коло беше слободен. Интересно, во сите три средби бодовите ги однесоа гостинските екипи.

Да потсетиме, поради позитивни коронатестови во Голден Арт КЛ7, Радовиш и во Струга, во следните 15 дена е суспендирано натпреварувањето во групата “А“.

.

Резултати:

Младост Богданци – Еурофарм Пелистер 2  22:30

Тиквеш – Бутел  22:25

Работнички – Прилеп  29:34

Табела:

1. РК Металург 3 9
2. РК Бутел 3 9
3. Младост Богданци 3 3
4. Е. Пелистер 2 3 6
5. Прилеп 2 3
6. Работнички 3 0
7. Тиквеш 3 0

Следно коло:

21.09.2020 г., 18.00 часот:   Еурофарм Пелистер – Тиквеш

21.09.2020 г., 20.00 часот:   Прилеп – Младост Богданци

24.09.2020 г., 18.00 часот:   Металург – Работнички

Прочитано 185 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 4