Топ Вести

РЕЗУЛТАТИ ОД ТРЕТОТО КОЛО ВО МИНИ-РАКОМЕТ. ТАБЕЛИ

09.05.2015 20:30
logo_resize1

za tekst

Денеска се одигра третото коло на мини-ракомет на школите на Металург.

 

Резултати:

Сабота  (мини ракомет):

Терен 1:

09.00:  Пелистерка кола – Металург ТВ  18:10 (8:7)

09.30:  Стоби – Металург Аеродром  одложена

10.00:  Дуле 99 – Бетон  15:4 (9:1)

10.30:  Металург Петровец – Колибри  одложена

11.00:  Мода ди Бањо – Металург кадетки  9:17 (5:6)

11.30:  Металург кадети – Канал 77  5:17 (0:7)

Терен 2:

09.00:  Рено – Кемпа  8:19 (3:11)

09.30:  Радио Бубамара – Бауерфајнд  4:24 (0:14)

10.00:  Металург Влае – Металург Автокоманда  15:10 (7:4)

10.30:  Сити радио – Винарија Стоби  9:5 (5:3)

11.00:  Факом – Веб сајт Металург  23:12 (11:5)

11.30:  Металург пионерки – Пелистерка Мохито  6:21 (3.11)

 

Табели:

Машки, 2004/5:

Група 1:

Дуле 99 3 3 0 0 60 23 +37 6
Металург Аеродром 2 2 0 0 39 14 +25 4
Пелистерка кола 3 2 0 1 49 36 +13 4
Стоби 2 1 0 1 36 28 +8 2
Бетон 3 0 0 3 18 59 -41 0
Металург ТВ 3 0 0 3 20 62 -42 0

 

Група 2:

Факом 3 3 0 0 57 33 +24 6
Кемпа 3 2 0 1 49 34 +15 4
Исо Спорт 2 1 0 1 30 36 -6 2
Веб сајт Металург 2 0 0 2 31 47 -16 0
Рено 2 0 0 2 17 34 -17 0

 

Женски, 2004/5:

Металург Влае 3 3 0 0 43 22 +21 6
Бауерфајнд 3 2 0 1 54 17 +37 4
Металург Автокоманда 3 2 0 1 35 22 +13 4
Колибри 2 1 0 1 19 16 +3 2
Радио Бубамара 3 0 0 3 7 52 -45 0
Металург Петровец 2 0 0 2 10 39 -29 0


Машки, 2006 и помали:

Канал 77 2 2 0 0 43 16 +27 4
Сити радио 2 2 0 0 24 15 +9 4
Металург кадети 3 1 0 2 24 40 -16 2
Металург пионери 2 1 0 1 20 28 -8 2
Винарија Стоби 3 0 0 3 15 27 -12 0

 

Женски, 2006 и помали:

Пелистерка Мохито 3 3 0 0 59 24 +35 6
Металург кадетки  3 2 0 1 40 35 +5 4
Мода ди Бањо 3 2 0 2 33 42 -9 2
Металург пионерки 3 0 0 3 19 50 -31 0
Прочитано 453 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 12