Резултати од вториот ден на турнирот во Струга

13.08.2020 22:58
117839683_2438181836474197_7546575132487699928_n

Денеска се одиграни три нови натпревари од 48. издание на традиционалниот ракометен турнир во Струга.

Металург ја извојува својата прва победа на овој турнир, откако убедливо го совлада тимот на Прилеп.

.

Денешни резултати:

17.15 часот:  Бутел – Еурофарм Пелистер 2  21:17 (11:6)

19.15 часот:  Металург – Прилеп  33:24 (13:11)

21.15 часот:  Вардар – Охрид  27:22 (13:12)

Утрешна програма:

17.15 часот:  Струга – Металург

19.15 часот:  Еурофарм Пелистер – Прилеп

21.15 часот:  Вардар – Еурофарм Пелистер 2

Прочитано 397 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 − = 0