Резултати од второто коло на главните групи 3 и 4 на СП во Египет. Табели

23.01.2021 00:14
141589036_3632772603437657_5953618737170328119_o_resize

Денеска се одиграни сите шест натпревари од второто коло на главните групи 3 и 4. Македонија е убедливо поразена од селекцијата на Русија и е последнопласирана без освоен бод.

Наша шоследна шанса за бодови е неделната средба против селекцијата на Белорусија.

.

Главна група 3:

Швајцарија – Португалија  29:33 (15:17)

Исланд – Франција  26:28 (14:16)

Норвешка – Алжир  36:23 (17:11)

Табела:

М. Селекција Нат Поб Нер Пор Д.Г. П.Г. Раз Бод
1 Франција 4 4 0 0 110 100 +10 8
2 Норвешка 4 3 0 1 120 104 +16 6
3 Португалија 4 3 0 1 112 100 +12 6  
4 Исланд 4 1 0 3 106 97 +9 2
5 Швајцарија 4 1 0 3 98 107 −9 2
6 Алжир 4 0 0 4 92 130 −38 0

Последно коло:

Алжир – Швајцарија

Исланд – Норвешка

Португалија – Франција

.

Главна група 4:

Македонија – Русија  20:32 (9:19)

Египет – Белорусија  35:26 (21:14)

Словенија – Шведска  28:28 (14:15)

Табела:

М. Селекција Нат Поб Нер Пор Д.Г. П.Г. Раз Бод
1 Египет 4 3 0 1 124 92 +32 6
2 Шведска 4 2 2 0 110 97 +13 6
3 Русија 4 2 1 1 118 105 +13 5  
4 Словенија 4 2 1 1 113 105 +8 5
5 Белорусија 4 0 2 2 109 122 −13 2
6 Македонија 4 0 0 4 80 133 −53 0

Последно коло:

Белорусија – Македонија

Словенија – Египет

Русија – Шведска

.

Президент Куп:

Мароко – Јужна Кореја  32:25 (15:14)

Австрија – Чиле  33:31 (14:15)

Прочитано 448 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 8