Резултати од второто коло на Лигата на шампионите

25.09.2020 14:20
120175557_3341683365878783_7393343195296013881_o_resize

Зад нас е второто коло во Лигата на шампионите, во кое е одложена само една средба и тоа таа меѓу екипите на Вардар и на Елверум, што требаше да се одигра во Скопје на 24 септември.

Во ова коло се случија и две изненадувања – домашните порази на ПСЖ и на Кил од екипите на Фленсбург и на Нант.

.

Резултати:

Група “А“:

Киелце – Пик Сегед  26:23 (12:7)

ПСЖ – Фленсбург  28:29 (18:14)

Порто – Мешков Брест  27:25 (12:9)

Вардар – Елверум  одложена

Група “Б“:

Алборг – Мотор Запорожје  38:29 (17:13)

Кил – Нант  27:35 (12:15)

Веспрем – Загреб  37:25 (18:12)

Барселона – Цеље ПЛ  42:28 (21:14)

Прочитано 105 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 5 =