Топ Вести

РЕЗУЛТАТИ ОД ВТОРОТО КОЛО НА МИНИ-ЛИГАТА НА МЕТАЛУРГ. ТАБЕЛИ

26.04.2015 21:14
DSC0043_resize1

za tekst

Денеска се одиграни натпреварите од второто коло на мини-лигата на Металург, за генерација 2002/3, и постигнати се следните резултати:

09.00:  Репро 21 – Хазена  7:8 (4:5)

09.40:  Макстил – Дојрана   25:5 (13:1)

10.20:  Пелистерка – РК Металург   4:12 (1:7)

11.00:  Евроинс – Виндија   3:12 (3:4)

11.40:  ЖРК Металург – Ре-Медика   3:11 (1:5)

12.20:  Репро 1 – ПГО   16:9 (9:4)

13.00:  Н.Македонија – Хотел Бетон   3:13 (1:7)

13.40:  Металург фан шоп – Металург 2   2:11 (1:7)

Табели:

Машки, група 1:

1. Макстил 2 2 0 0 49 9 +40 4
2. Хазена 2 2 0 0 25 10 +15 4
3. Репро 21 2 1 0 1 20 14 +6 2
4. РК Металург 2 1 0 1 16 28 -12 2
5. Пелистерка 2 0 0 2 10 25 -15 0
6. Дојрана 2 0 0 0 8 42 -34 0

Машки, група 2:

1. Хотел Бетон 2 2 0 0 35 8 +27 4
2. Репро 1 2 2 0 0 24 15 +9 4
3. Металург 2 1 1 0 0 11 2 +9 2
4. Н.Македонија 1 0 0 1 3 13 -10 0
5. Металург фан шоп 2 0 0 2 8 19 -11 0
6. ПГО 2 2 0 2 14 38 -24 0

Женски:

1. Ре-Медика 2 2 0 0 18 5 +13 4
2. Виндија 2 1 0 1 25 19 +6 2
3. Виталија 1 1 0 0 16 13 +3 2
4. ЖРК Металург 1 0 0 1 3 11 -8 0
5. Евроинс 2 0 0 2 5  19 -14 0
Прочитано 635 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 + 2 =