РЕЗУЛТАТИТЕ ОД 6.КОЛО НА МАКЕДОНСКИОТ ПЛЕЈОФ. ТАБЕЛА

21.05.2015 12:12
VIP-operator

za tekst

Вчера е одиграно комплетното 6. коло од македонскиот плејоф.

 

Резултати:

Радовиш – Металург  22:29 (12:14)

Тинекс Пролет – Зомимак М  22:26 (12:11)

Прилеп – Вардар  24:36 (12:15)

 

Табела:

Бр.

 ЕКИПА  НАТ.  ПОБ.  НЕР.  ПОР.  ГОЛ.  БОД.
1.  Вардар  6  6  0  0  217:140  18
2.  Металург  6  5  0  1  151:127  15
3.  Зомимак М  6  3  0  3  179:167  12
4.  Пролет  6  2  0  4  144:176  6
5.  Радовиш  6  1  0  5  154:184  3
6.  Прилеп  6  0  0  6  146:197  0
Прочитано 570 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 3 = 3