РИСТО ЧОКРЕВ 40 ГОДИНИ НЕПРЕКИНАТО ВО МЕТАЛУРГ

02.12.2013 06:02
DAR_0606_resize

rk-metlurg-logo_final_resize

По повод 40 години непрекината работа во Металург, претседателот на клубот, Ристо Чокрев, доби пригоден поклон.

Чокрев дојде во Металург во далечната 1973 година, најпрво како играч, а потоа и како дел од управата, на кое место е и денеска.

Фотогалерија:

Прочитано 1.273 пати

(3) Коментари

  1. Lele ,lele za 40 godini …ama slikice…. da ostane covek bez tekst.

    • Веројатно сметате дека добра слика мора да е 2 на 2 метри ?

  2. CESTITKI DO COKRE ….Eh kako vcera da bese koga se sobiravme pred starie soblekuvalni i go cekavme Kreso trenerot da dojde za da trenirame vo PRVIOT METALURG JUNIOR…..USTE EDNAS GOLEMI CESTITKI POZDRAV DO SITE VO I OKOLU METALURG. SAMO NAPRED

Напишете коментар


1 + 7 =