РИСТО ЧОКРЕВ: ЛИЧНО ГО ПОСАКУВАВ ВЕСПРЕМ НО И ЗАГРЕБ НЕ Е ЛОША ОПЦИЈА

28.02.2012 12:50
DSC_0232_resize_resize

Претседателот на РК Металург, Ристо Чокрев, е задоволен од ждрепката која за противник ни го одреди тимот на Загреб.

“ Лично ја посакував екипата на Веспрем но и Загреб не е лоша опција. Гледајќи ги извлечените парови можеби сме имале и среќа, затоа што да бевме на местото на Копер ќе игравме со екипата на Киелце која според мене е поквалитетна од Загреб. Во дуелот со Загреб ќе влеземе растоварени и ќе направиме се за да го пројдеме својот реномиран противник“.

Прочитано 1.146 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 2