РК МЕТАЛУРГ ВО СРЕДА СЕ ВКЛУЧУВА ВО ПЛЕЈ ОФОТ НА ПРВЕНСТВОТО НА МАКЕДОНИЈА

09.04.2012 18:52
ljambe magareto.

Конечно и РК Металург се вклучува во државното првенство на Македонија каде ќе настапи во плеј офот. Во среда и четврток на ред се две средби со Овче Поле и Тинекс Пролет. Првиот натпревар, со Овче Поле, се игра во среда во “Автокоманда“ со почеток во 17.30 часот. Вториот, со Тинекс Пролет, се игра во четврток на гостински терен, со почеток во 18.30 часот.

Во четврток во “Автокоманда“ се игра и натпревар од плеј аутот на државното првенство. РК Металург Јуниор ја дочекува екипата на ГРК Кавадарци. Оваа средба е закажана со почеток во 18.30 часот.

Прочитано 781 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 17