Саботни резултати од Лигата на шампионите

01.12.2019 01:53
64865816_10156582041083666_5019685534767775744_o

Денеска се одиграни седум средби од десеттото коло на групната фаза на Лигата на шампионите, последно за групите “Ц“ и “Д“. Македонскиот вицешампион Еурофарм Работник ја извојува својата трета победа, овој пат против екипата на Бидасоа Ирун.

.

Резултати:

Чеховски Медведи – Кадетен Шафхаузен  (Д)  29:27 (14:14)

Киелце – Мешков Брест  (Б)  30:24 (12:11)

Еурофарм Работник – Бидасоа Ирун  (Ц)  25:23 (14:15)

Кил – Монпелје  (Б)  33:32 (16:19)

Пик Сегед – ППД Загреб  (А)  33:23 (14:7)

Татран Прешов – Кокс  (Ц)  30:19 (15:11)

Спортинг Лисабон – Савехоф  (Ц)  27:20 (14:9)

Претходно играа:

Мотор Запорожје – Порто  (Б)  33:29 (19:16)

Кристијанштад – Висла Плоцк  (Д)  24:20 (15:9)

Утре ќе играат:

16.50 ч.:  ГОГ – Динамо Букурешт  (Д)

17.00 ч.:  ПСЖ – Барселона  (А)

17.00 ч.:  Вардар – Веспрем  (Б)

19.00 ч.:  Елверум – Цеље ПЛ  (А)

19.00 ч.:  Фленсбург – Алборг  (А)

Прочитано 367 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 − 1 =