Саботни резултати во Лигата на шампионите

28.09.2019 23:22
69840514_10156771566568666_3779753851079360512_o

Денеска се одиграни четири средби од четвртото коло на групната фаза на Лигата на шампионите. Секако, изненадувањето на денот доаѓа од Португалија каде Порто ја совлада екипата на Киелце и докажа дека неговото одлично издание од средбата со Вардар во Скопје не беше случајност.

.

Денешни резултати:

Пик Сегед – Фленсбург   (А)  24:24 (12:12)

Елверум – ПСЖ   (А)  22:25 (9:13)

Порто – Киелце   (Б)  33:30 (15:12)

ППД Загреб – Барселона   (А)  19:36 (9:21)

Претходно:

Савехоф – Спортинг Лисабон   (Ц)  29:24 (13:10)

Кокс – Татран Прешов   (Ц)  29:27 (15:12)

Кил – Мешков Брест   (Б)  31:23 (13:12)

Динамо Букурешт – ГОГ   (Д)  35:28 (17:12)

Утре ќе играат:

29.09.2019 г., 12.10 ч.:  Бидасоа Ирун – Еурофарм Работник   (Ц)

29.09.2019 г., 17.00 ч.:  Цеље ПЛ – Алборг   (А)

29.09.2019 г., 17.30 ч.:  Висла Плоцк – Кристијанштад   (Д)

29.09.2019 г., 18.00 ч.:  Мотор Запорожје – Вардар   (Б)

29.09.2019 г., 19.00 ч.:  Монпелје – Веспрем   (Б)

29.09.2019 г., 19.00 ч.:  Кадетен Шафхаузен – Чеховски Медведи   (Д)

Прочитано 122 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 18