Топ Вести

СЕАД ХАСАНЕФЕНДИЌ СЕ ВРАТИ ВО БУНДЕСЛИГАТА

24.03.2015 22:03
1111_resize

za tekst

Само еден ден по отказот за тренерот на Либек, Дирк Буклер, управата на клубот го донесе Сеад Хасанефендиќ, кој до крајот на сезоната ќе го води клубот во кој настапува и поранешниот ракометар на Металург Вуко Борозан.

Либек е на 14-тото место на првенствената табела по 27 одиграни кола, факт што не ги задоволи амбициите на управата.

Хасанефендиќ има огромно интернационално искуство и досега водел голем број на екипи: Металопластика, Кретил, Иври, Цеље, Гранолерс, Гумерсбах, Хамелн и Минден, а бил и селектор на Тунис, Србија, на БиХ и на младинската репрезентација на поранешна Југославија.

 

 

Прочитано 769 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + = 16