СЕХА-лигата го објави составот на двете групи за претстојната сезона

19.07.2019 16:44
67351517_1825950977507634_4135218822103695360_o

Новата сезона во СЕХА-лигата ќе се игра во поинаков формат од сите досегашни. Првпат ќе настапат 12 екипи, поделени во две групи.

.

Група А: Вардар, Нексе, Татран Прешов, Војводина, Татабања и Мотор Запорожје

Група Б: Еурофарм Работник, Загреб, Мешков Брест, Металопластика, Веспрем и Пекинг Универзитет

.

Новата сезона почнува на 3 и 4 септември, а СЕХА-лигата наскоро ќе го објави и календарот на групата фаза.

 

Прочитано 91 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 4 =