СЕХА лигата стартува на 10 октомври

26.09.2020 13:07
119196078_2707395682696488_414912705243751710_n

Оваа година СЕХА лигата стартува на 10 октомври, реши раководството на ова регионално натпреварување.

Овој пат лигата ќе има 10 екипи, меѓу кои и Вардар и Еурофарм Пелистер, кои ќе бидат поделени во две групи од по пет екипи. Поделбата е по географски принцип, со цел да се избегнат долгите патувања, а екипите од иста земја ќе бидат одвоени во разни групи.

.

Група “А“: Вардар, Татран Прешов, Војводина, Мотор Запорожје, Нексе Нашице

Група “Б“: Еурофарм Пелистер, Веспрем, Загреб, Мешков Брест, Металопластика

 

Прочитано 25 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


7 + 6 =