Селекторот Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за ЕП 2020 г.

06.12.2019 01:24
maked-gruz

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Данило Брестовац, го објави поширокот список на ракометари за престојното ЕП 2020 во Австрија, Шведска и во Норвешка.

Сениорската репрезентација на ЕП 2020 е во групата Б, заедно со Австрија, Чешка и Украина.

Подготовките стартуваат на 21 декември со собирот во Скопје. Скратениот список ќе следи пред стартот на подготовките на трофејот Карпати во Романија. Репрезентацијата ќе се комплетира на 2 јануари, кога ќе замине на завршни подготовки во Словенија.

Во поширокиот список на Брестовац се и четворица ракометари на Металург: Велко Маркоски, Томислав Јагуриновски, Марио Танкоски и Мартин Серфимов.

Поширокиот список на Брестовац:

mkd

Прочитано 581 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + 5 =