Селекторот Брестовац го објави списокот на кадети за ЕХФ неделата

17.10.2018 09:15
MKD6LUX

Селекторот на кадетската машка репрезентација на Македонија, Данило Брестовац, го објави списокот на ракометари кои ги повика на собир за подготовки во рамки на претстојната  ЕХФ-недела, во период од 22 до 28 октомври 2018 година.

Собирот е закажан на 22.10.2018, со почеток во 11 часот во спортската сала Автокоманда во Скопје.

.

Повикани се следните ракометари:

Capture

Прочитано 306 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 8