Селекторот Брестовац со комбиниран тим на турнирот „Трофеј Карпати“ во Романија

10.12.2019 22:20
70117-brestovac-kje-sledi-46-talenti

Селекторот Данило Брестовац го објави списокот на ракометари со кој ќе настапи на турнирот “Трофеј Карпати“, кој ќе се одигра во Романија, во период од 28 до 29 декември. Претходно, Македонија во Стара Пазова ќе одигра и две средби со селекцијата на Кувајт.

На списокот се воглавно ракометари кои настапуваат во домашното првенство. На овој список се и четворица ракометари на Металург: Марио Танкоски, Томислав Јагуриноски, Велко Маркоски и Мартин Серафимов.

.

Распоред на натпреварите:

Стара Пазова (Србија):

25.12.2019 (среда) во 19:00 часот Македонија – Кувајт
26.12.2019 (четврток) во 19:00 часот Македонија – Кувајт

“Трофеј Карпати“ (Романија):

28.12.2019 (сабота) 16:00 часот  – Македонија – Алжир
28.12.2019 (сабота) 18:00 часот  – Романија – Холандија
29.12.2019 (недела) 16:00 часот – Натпревар за трето место
29.12.2019 (недела) 18:00 часот – Финале

.

Список на повикани репрезентативци:

spisok_resize

Прочитано 252 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − = 4