Селекторот Лазаров го скрати списокот на ракометари за квалификацискиот двомеч со Данска

26.02.2021 18:03
81778362_471369006895316_5565412639267356672_n-938x535

Селекторот на машката сениорска репрезентација, Кире Лазаров, го објави списокот на повикани ракометари за репрезентативниот собир, по повод претстојните квалификациски натпревари со репрезентацијата на Данска за ЕП 2022.

Скратениот список на Лазаров:

Kire-spisok-za-Danska_resize

Сениорката репрезентација за време на ЕХФ неделата ќе одигра два квалификациски натпревари против репрезентацијата на Данска за ЕП 2022. Првиот натпревар ќе го одигра во СЦ “Борис Трајковски” на 11.03.2021 (четврток) во 20 часот, додека вториот натпревар ќе го одираат во Алборг на 14.03.2021 (недела) во 16 часот.

Прочитано 912 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 2