Топ Вести

СЕЛЕКТОРОТ НА МЛАДИНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА ВЛАТКО НЕДЕЛКОВСКИ ГО ОБЈАВИ СПИСОКОТ ЗА ТУРНИРОТ ВО УНГАРИЈА

24.04.2015 19:08
11098194_824216937614840_3332584607533404724_n_resize-610x406

za tekst

В.Д. Селекторот на младинската репрезентација на Македонија Влатко Неделковски го објави списокот на ракометари за пријателскиот турнир во Унгарија.

Турнирот ќе се одржи во Дабас, од 1 до 3 мај, а ќе учествуваат селекциите на Хрватска (96 и 98 годиште), Унгарија (96 и 98 годиште) и на Норвешка.

На списокот се имињата на 10 ракометари на Металург.

Собирот е закажан на 27 април, в понеделник, во 16 часот, во спортската сала Расадник, во Кисела Вода.

Списокот на Неделковски:

01. Даниловски Никола Металург 11. Кизиќ Никола Вардар
02. Велковски Мартин Металург 12. Трпевски Илија Вардар
03. Палевски Давор Металург 13. Мирчев Александар Вардар
04. Ставридис Марко Металург 14. Анастасовски Кристијан Вардар
05. Крстевски Горан Металург 15. Арсеновски Филип Вардар
06. Нелоски Марко Металург 16. Ончев Тоше Вардар
07. Талески Филип Металург 17. Трпчевски Стефан Вардар
08. Гроздановски Виктор Металург 18. Димовски Александар Вардар
09. Маркудов Андреј Металург 19. Поповски Никола Струга
10. Давитковски Кристијан Металург 20. Кузмановски Филип Пелистер
Прочитано 1.333 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 11