СЕЗОНА 1977/8

01.12.2011 00:51
DSC04426_resize_resize

Овче Поле – Металург 16:16

За Металург настапија: Томовски, Василевски 1, Митевски 5, Проданов 1, Симе Јосифовски 4, Б.Јосифовски, Маневски, Пејковски 2, Хаџиевски, Ниневски 3, Канзуров, Јанковски.

Металург на овој натпревар промаши два пенала.

Еве и неколку резултати од таа сезона:

Металург – Бетон  19:16

Металург – Бутел  10:7     Во 27 минута натпреварот е прекинат поради тепачка и покасно добиен со службени 10:0.

Партизан Кич. – Металург  30:21

Металург – Кале  31:33

Струга – Металург  36:25

Борец – Металург   27:21

Металург – Куманово   23:16

Металург – Овче Поле   28:18

Драчево – Металург  службено 10:0

Таа сезона Металург ја заврши на 5 место со 28 бода. Првенството го освои Електромонтажа со 43 бода, пред Борец од Титов Велес со 37 поени.

Фото:

Прочитано 172 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 5 = 12