Топ Вести

ШАМПИОНИИИ !

25.05.2014 19:27
слика шампион

za tekst

Металург го совлада Пелистер со резултат 25:20 (15:10) и ја освои својата шеста шампионска титула.

Најдобар стрелец беше Ренато Вугринец, со 11 постигнати гола.

Со ова ја завршуваме својата најуспешна сезона во која го освоивме шестото место во Лигата на шампионите и шестата шампионска титула во првенството на Македонија.

Прочитано 2.572 пати

(4) Коментари

  1. Браво ШАМПИОНИ! Сосема заслужено!

  2. Честитки момци за освоената титула.

  3. Se e vo znak na sestkata .Bravo momci ! Cestitki !

  4. Шампиони!

Напишете коментар


2 + = 4