Шампионската титула ќе се додели во Автокоманда

20.03.2018 12:39
DAR_7351_resize_resize

Денешната ждрепка за плејоф-фазата во првенството на Македонија сакаше шампионската титула да се додели во Автокоманда и тоа во јуни месец. Имено, тогаш Металург и Вардар ќе ја играат својата реванш средба после која шампионот ќе го подигне победничкиот пехар.

.

Распоред на натпреварите во првото коло од плејоф-групата (24/25 март):

Металург – Тинекс Пролет

Охрид – Вардар

Еурофарм Работник – Пелистер

.

Распоред на натпреварите на Металург во плејоф-фазата:

01. Коло (24/25.03.2018):  Металург – Тинекс Пролет

02. Коло (31.03 и 01.04.2018):  Металург – Охрид

03. Коло (14/15.04.2018):  Еурофарм Работник – Металург

04. Коло (28/29.04.2018):  Металург – Пелистер

05. Коло (05/06.05.2018):  Вардар – Металург

06. Коло (09/10.05.2018):  Тинекс Пролет – Металург

07. Коло (12/13.05.2018):  Охрид – Металург

08. Коло (23/24.05.2018):  Металург – Еурофарм Работник

09. Коло (26/27.05.2018):  Пелистер – Металург

10. Коло (02/03.06.2018):  Металург – Вардар

.

Распоред на натпреварите во првото коло од плејаут-групата (24/25 март):

Борец – Прилеп

Радовиш – Вардар Јуниор

Металург 2 е слободен

.

Распоред на натпреварите на Металург 2 во плејаут-фазата:

01. Коло (24/25.03.2018):  Металург 2 е слободен

02. Коло (31.03 и 01.04.2018):  Металург 2 – Борец

03. Коло (14/15.04.2018):  Радовиш – Металург 2

04. Коло (28/29.04.2018):  Металург 2 – Вардар Јуниор

05. Коло (05/06.05.2018):  Прилеп – Металург 2

06. Коло (09/10.05.2018):  Металург 2 е слободен

07. Коло (12/13.05.2018):  Борец – Металург 2

08. Коло (23/24.05.2018):  Металург 2 – Радовиш

09. Коло (26/27.05.2018):  Вардар Јуниор – Металург 2

10. Коло (02/03.06.2018):  Металург 2 – Прилеп

Прочитано 716 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + 7 =