Сите денешни резултати на ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска

11.01.2020 23:38
csm_SAN20_logo_995x500_bfeed1806c

Денеска на ЕП во Австрија, Норвешка и во Шведска се одиграни 6 средби. Видовме сензационална победа на Исланд против Данска, како и катастрофален пораз на Германија против Шведска.

.

Денешни резултати:

Група “А“:

Хрватска – Белорусија  31:23 (15:10)

Црна Гора – Србија  22:21 (11:10)

Група “Ц“:

Летонија – Холандија  24:32 (10:16)

Шпанија – Германија  33:26 (14:11)

Група “Е“:

Унгарија – Русија  26:25 (14:13)

Данска – Исланд  30:31 (15:15)

Прочитано 420 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + = 3