СИТЕ ДОСЕГАШНИ РЕЗУЛТАТИ НА ДИНАМО МИНСК ВО СЕЗОНА 2013/14

18.10.2013 23:31
123

za tekst

Солидни резултати н нашиот неделен противник од почетокот на новата сезона.

Лига на шампиони 2013/14

23.11.2013 17:15 Барселона -:- Динамо Минск
14.11.2013 19:00 Динамо Минск -:- Барселона
20.10.2013 19:00 Металург -:- Динамо Минск
10.10.2013 19:00 Динамо Минск 27:20 Вакер Тун
25.09.2013 19:00 Динамо Минск 26:24 Вардар
21.09.2013 17:00 Пари Сен Жермен 34:30 Динамо Минск
01.09.2013 19:00 Квалиф.  Динамо Минск 29:27 Татран
31.08.2013 16:30 Квалиф.  Динамо Минск 25:21 АЕК

 

Првенство на Беларусија 2013-2014 (прва фаза)

17.11.2013 17:00 Динамо Минск -:- Брест Мешков
09.11.2013 15:00 Динамо Минск -:- Гомел
16.10.2013 17:00 Динамо Минск 34:25 СКА Минск
03.10.2013 18:00 Брест Мешков 20:26 Динамо Минск
28.09.2013 14:30 Викторија-Регија 18:34 Динамо Минск
11.09.2013 17:30 Динамо Минск 40:29 Викторија-Регија
07.09.2013 15:00 СКА Минск 22:32 Динамо Минск

 

Пријателски средби

18.09.2013 17:30 Репрезентација на Беларусија 22:35 Динамо Минск
25.08.2013 17:00 Динамо Минск 27:29 Загреб
24.08.2013 18:30 Динамо Минск 25:32 Монпелје
Прочитано 1.024 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 7 = 15