СИТЕ НАТПРЕВАРИ НА МЕТАЛУРГ ВО 2013 ГОДИНА

25.12.2013 17:36
tunel 1_resize

rk-metlurg-logo_final_resize

Во текот на 2013 година Металург одигра 53 натпревари и го постигна следниот успех: победи во 36 средби, загуби во 11 и шестпати одигра нерешено. Металург постигна 1385 гола (26,13 по натпревар), а прими 1168 гола (22,03 по натпревар).

Во Лигата на шампионите одигравме 14 средби. Победивме во осум, загубивме во пет и еднаш одигравме нерешено.

Одигравме две квалификациски средби за влез во Лигата на шампионите. Едната ја  добивме, втората ја загубивме.

Во Регионалната лига одигравме 20 средби. Забележавме 12 победи и по 4 порази и нерешени резултати.

Во првенството на Македонија одигравме 10 средби. Победивме во 8 и имавме по еден пораз и нерешен резултат.

Во Купот на Маакедонија одигравме 3 средби и во сите победивме.

Одигравме и четири турнирски средби и во сите победивме.

Бр.

Дата

Натпревар

Резултат

Натпреварување

01.

02.02

Брест Мешков – Металург

28:26

15:14

СЕХА

02.

09.02

Горење Велење – Металург

23:19

10:10

Лига на шампиони

03.

16.02

Санкт Петербург – Металург

14:32

10:18

Лига на шампиони

04.

20.02

Металург – Слога Добој

28:18

13:8

СЕХА

05.

24.02

Металург – Силкеборг

32:18

18:14

Лига на шампиони

06.

27.02

Ловќен – Металург

22:24

10:11

СЕХА

07.

01.03

Извиѓач – Металург

19:27

11:10

СЕХА

08.

06.03

Металург – Брест Мешков

28:26

16:12

СЕХА

09.

09.03

Загреб – Металург

25:19

11:12

СЕХА

10.

14.03

Динамо Минск – Металург

23:26

12:14

1/8 Лига на шампиони

11.

23.03

Металург – Динамо Минск

24:22

11:12

1/8 Лига на шампиони

12.

27.03

Металург – Вардар ПРО

26:21

12:7

СЕХА

13.

12.04

Металург – Вардар ПРО

21:22

9:12

Фајнајфор СЕХА

14.

14.04

Металург – Брест Мешков

26:21

13:8

Фајнајфор СЕХА

15.

17.04

Тинекс Пролет – Металург

19:29

10:15

Домашно првенство

16.

21.04

Металург – Киелце

25:27

13:13

1/4 Лига на шампиони

17.

24.04

Зомимак М – Металург

22:28

13:13

Домашно првенство

18.

28.04

Киелце – Металург

26:15

12:8

1/4 Лига на шампиони

19.

01.05

Металург – Куманово

40:13

19:7

Домашно првенство

20.

02.05

Металург – Тинекс Пролет

25:14

14:7

1/4 Куп на Македонија

21.

09.05

Металург – Вардар ПРО

25:25

13:13

Домашно првенство

22.

12.05

Куманово – Металург

19:31

11:15

Домашно првенство

23.

15.05.

Металург – РК Пелистер 08

35:19

16:12

Домашно првенство

24.

18.05

Вардар ПРО – Металург

20:21

6:11

1/2 Куп на Македонија

25.

19.05

Металург – Зомимак М

26:23

14:12

Финале Куп на Македонија

26.

22.05

Металург – РК Тинекс Пролет

32:16

18:10

Домашно првенство

27.

24.05

Пелистер – Металург

20:34

10:20

Домашно првенство

28.

29.05

Металург – РК Зомимак М

33:20

17:11

Домашно првенство

29.

02.06

Вардар ПРО – Металург

22:19

12:8

Домашно првенство

30.

14.08

Металург – Струга

30:14

13:8

Турнир во Струга

31.

15.08

Металург – Брест Мешков

21:20

12:10

Турнир во Струга

32.

16.08

Металург – Версај 

32:19

19:11

Турнир во Струга

33.

17.08

Металург – Иври

24:22

16:7

Турнир во Струга

34.

28.08

Металург – Пик Сегед

26:16

13:11

Квалификации за ЛШ

35.

01.09

Пик Сегед – Металург

23:19

11:7

Квалификации за ЛШ

36.

07.09

Металург – Вардар

28:28

14:14

СЕХА

37.

12.09

Ловќен – Металург

23:29

8:15

СЕХА

38.

21.09

Вакер Тун – Металург

22:23

9:13

Лига на шампиони

39.

28.09

Металург – Пари Сен Жермен

28:26

12:12

Лига на шампиони

40.

01.10

Борац Б.Л. – Металург

22:26

13:13

СЕХА

41.

05.10

Металург – Нексе

24:24

14:11

СЕХА

42.

09.10

Металург – Партизан

26:21

14:10

СЕХА

43.

12.10

Барселона – Металург

35:17

17:5

Лига на шампиони

44.

20.10

Металург – Динамо Минск

33:29

20:18

Лига на шампиони

45.

25.10

Металург – Татран Прешов

23:32

13:15

СЕХА

46.

09.11

Војводина – Металург

24:30

16:14

СЕХА

47.

14.11

Металург – Вардар

22:27

9:14

Лига на шампиони

48.

19.11

Металург – Ловќен

19:19

7:10

СЕХА

49.

24.11

Вардар – Металург

18:26

12:10

Лига на шампиони

50.

01.12

Металург – Вакер Тун

24:24

11:14

Лига на шампиони

51.

07.12

Загреб – Металург

25:30

11:15

СЕХА

52.

14.12

Металург – Загреб

27:27

13:15

СЕХА

53.

17.12

Вардар – Металург

21:22

8:10

СЕХА

Прочитано 807 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 2 = 5