Словенија по четврти пат го освои турнирот во Бугојно

21.04.2019 19:22
Capture

Со натпреварите за пласман, денеска во Бугојно заврши седмото издание на Меѓународниот кадетски турнир “Ракометот е мојата иднина“.

Селекцијата на Словенија е победник на турнирот, четврти пат во неговата историја, додека минатогодишниот победник Германија го освои третото место.

.

Резултати:

Финале:  Словенија – Полска  35:23 (21:10)

Меч за 3. место:  Германија – Македонија  24:23 (11:11)

Меч за 5. место:  Србија – БиХ  31:26 (15:14)

.

Пласман:

1. Словенија

2. Полска

3. Германија

4. Македонија

5. Србија

6. БиХ

7. Швајцарија

8. Катар

Прочитано 92 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


6 + 6 =