Со братското дерби на екипите на Металург ќе старува новата сезона во македонската Суперлига

16.08.2019 15:40
DAR_0022_resize1

Денес во конференциската сала на хотелот „Континентал“, се влечеше ждрепката за претстојната сезона на Суперлигата во машка конкуренција.

По подолго време две екипи на Металург ќе бидат дел од првенството од самиот почеток, а нивниот прв меѓусебен натпревар ќе се одигра уште во првото коло.

Стартот на сезоната е планиран за 7/8 септември, а првиот дел од сезоната е планирано да заврши на 14/15 декември 2019.

.

Распоред:

Прво коло:
Пелистер – Бутел
Пролет – Охрид
Работнички – Струга
Радовиш – Вардар Јуниор
Металург 2 – Металург

Второ коло: 
Металург – Вардар Јуниор
Бутел – Радовиш
Струга – Пелистер
Охрид – Работнички
Металург 2 – Пролет

Трето коло: 
Пролет – Металург
Работнички – Металург 2
Пелистер – Охрид
Радовиш – Струга
Вардар Јуниор – Бутел

Четврто коло: 
Струга – Вардар Јуниор
Металург – Бутел
Охрид – Радовиш
Металург 2 – Пелистер
Пролет – Работнички

Петто коло:
Работнички – Металург
Пелистер – Пролет
Радовиш – Металург 2
Вардар Јуниор – Охрид
Бутел – Струга

Шесто коло: 
Металург – Струга
Охрид – Бутел
Металург 2 – Вардар Јуниор
Пролет – Радовиш
Работнички – Пелистер

Седмо коло: 
Пелистер – Металург
Радовиш – Работнички
Вардар Јуниор – Пролет
Бутел – Металург 2
Струга – Охрид

Осмо коло: 
Металург – Охрид
Металург 2 – Струга
Пролет – Бутел
Работнички – Вардар Јуниор
Пелистер – Радовиш

Деветто коло: 
Радовиш – Металург
Вардар Јуниор – Пелистер
Бутел – Работнички
Струга – Пролет
Охрид – Металург 2

Прочитано 199 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 4 =