Топ Вести

СО НОВА ПОБЕДА ЧЕШКА НИ ГО ПРЕЗЕДЕ ВТОРОТО МЕСТО. СИТЕ ДЕНЕШНИ КВАЛИФИКАЦИСКИ РЕЗУЛТАТИ

02.05.2015 22:04
1502712_656713884370516_522076852_o_resize

za tekst

Од петте денешни средби, секако, најважна е таа што е одиграна во Плзен, каде Чешка по вторпат ја совлада Швајцарија и ни го презеде второто место во квалификациската група.

Резултати:

Унгарија – Русија 29:25 15:11
Чешка – Швајцарија 29:25 15:13
Словачка – Латвија 22:23 16:10
Данска – Белорусија 32:23 18:11
Аустрија – Финска 29:22 14:14
Прочитано 2.947 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 8 = 16