Состојба на табелите по ноемвриските натпревари во СЕХА-лигата

02.12.2019 20:44
71281518_1917513348351396_3328492881513021440_o_resize

Со завршувањето на натпреварите во месец ноември на врвот на табелите во СЕХА-лигата се уште е “гужва“. Во својата група “А“ Вардар е водечки, додека Еурофарм Работник е четвртопласиран во групата “Б“.

.

Табели:

Група “А“:

1. Вардар 6 0 1 18
2. Мотор Запорожје 5 0 2 15
3. Војводина 4 0 3 12
4. Татран Прешов 4 0 3 12
5. Нексе 2 0 5 6
6. Бејинг Спорт 0 0 7 0

Група “Б“:

1. Веспрем 6 0 1 18
2. Мешков Брест 5 0 3 15
3. ППД Загреб 4 0 2 12
4. Еурофарм Работник 3 0 4 9
5. Металопластика 3 0 5 9
6. Спартак Москва 1 0 7 3
Прочитано 41 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


3 − = 0