Среќни новогодишни празници

01.01.2019 10:23
Happy New Year 2019. blue 3D numbers on a white background. vector illustration art

На сите луѓе во клубот, на нашите ракометари и ракометарки, на нашите партнери, на сите симпатизери на клубот, им посакуваме среќни новогодишни празници. Нека идната, 2019-та, година ни донесе радост, среќа, здравје и бериќет. Нека ни донесе нови спортски успеси кои ќе го прослават нашето име, ќе ја прослават и нашата татковина.

Вам и на вашите семејства им посакуваме среќна Нова Година !

Прочитано 49 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 5 = 3