Топ Вести

Стана познат распоредот на Македонија во групната фаза на СП во Германија и во Данска

25.06.2018 16:16
mkd-rou

По ждрепката за составот на групите во групната фаза, ИХФ го објави и распоредот на натпреварите во групната фаза на СП во Германија и во Данска.

Македонија првенството ќе го отвори со средбата со Јапонија, а групната фаза ќе ја заврши со натпреварот против Исланд, кој може да биде и решавачки за влез во главната фаза.

.

Распоред на групата “Б“: 

1. Коло (11 јануари 2019): Македонија – Јапонија, Бахреин – Шпанија, Исланд – Хрватска

2. Коло (13 јануари 2019): Македонија – Бахреин, Шпанија – Исланд, Хрватска – Јапонија

3. Коло (14 јануари 2019): Македонија – Хрватска, Шпанија – Јапонија, Исланд – Бахреин

4. Коло (16 јануари 2019): Македонија – Шпанија, Хрватска – Бахреин, Јапонија – Исланд

5. Коло (17 јануари 2019): Македонија – Исланд, Бахреин – Јапонија, Шпанија – Хрватска

Прочитано 308 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 11