Стефан Додиќ МВП и најдобар стрелец на младинскиот фајналфор

10.05.2018 23:02
_DSC0158_resize_resize

Левиот бек на Металург 2 Стефан Додиќ сосема заслужено ја доби МВП-наградата, како најдобар ракометар на турнирот и лидер во нападот на нашиот тим.

_DSC0158_resize_resize

Во Олстар тимот на турнирот влегоа:

Голман: Солев Бојан од екипата на Борец

Лево крило: Кофиловски Дарио од Металург 2

Лев бек: Стефан Додиќ од Металург 2

Среден бек: Џигеровски Дејан од КЛ-7 Струга

Десен бек: Костески Ненад од Металург 2

Десно крило: Ќосевски Ален од Вардар

Пикер: Пајковски Филип од КЛ-7 Струга

_DSC0147_resize_resize

Наградата за најдобар стрелец рамноправно ја поделија Стефан Додиќ од Металург 2 и Џигеровски Дејан од КЛ-7 Струга, со по 14 постигнати голови.

_DSC0149_resize

За најдобар голман на турнирот е избран Солев Бојан од екипата на ГРК Борец.

_DSC0153_resize

Пехарот за освоеното трето место го подигна капитенот на КЛ-7 Струга.

_DSC0170_resize

Пехарот за освоеното второ место се најде во рацете на капитенот на Вардар.

_DSC0189_resize

Шампионскиот пехар во рацете на Алексо Лембанов од Металург 2.

_DSC0247_resize

Заедничка фотографија на тренерите на екипите учесници на турнирот.

_DSC0173_resize

Заедничка фотографија на сите екипи учесници на турнирот.

_DSC0275_resize

И да ве потсетиме уште еднаш – старонови младински шампиони на Македонија се младинците на Металург 2.

_DSC0266_resize

Прочитано 358 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 8 = 14