Стефан Додиќ МВП на младинскиот фајнал-фор, Мартин Божиновски најдобар голман

01.04.2019 02:29
EMI_8510_resize

По завршувањето на финалната средба беа доделени екипните медали и пехари, а потоа беа прогласени и најдобрите поединци.

МВП на завршниот турнир е нашиот Стефан Додиќ.

EMI_8502_resize

Најдобриот голман на младинската завршница е исто така од нашите редови – Мартин Божиновски.

EMI_8499_resize

Најдобар стрелец е Наум Костов од РК Охрид, со 17 постигнати гола.

EMI_8477_resize

Во идеалниот тим на турнирот се најдоа нашите Мартин Божиновски (голман), Дарко Кондев (лево крило) и Мартин Серафимов (десен бек), како и охриѓаните Мартин Иваноски (среден бек) и Кристијан Димитриески (пикер). Останатите места ги пополнија Кристијан Симоновски од КЛ-7 (лев бек) и Ненад Костески од РК Струга (десно крило).

EMI_8513_resize

Многу награди – ама само еден е шампион.

EMI_8461_resize

Прочитано 901 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


1 + 6 =