Судии од Словенија ќе го судат утрешниот натпревар на Металург

19.02.2021 14:18
8e628efee27bb29f50de-david-sok-bojan-lah

Утре во Скопје ќе се одигра средбата меѓу екипите на Металург и на Чеховски Медведи, во рамките на групната фаза на Лигата на Европа.

Ова е натпревар од петтото коло и требаше да се одигра на 1.12.2020 година, но беше одложен поради проблеми со коронавирусот.

Средбата ќе се одигра со почеток во 18 часот во арената “Борис Трајковски“, а ќе ја судат Словенците Бојан Лах и Давид Сок, додека делегат ќе биде нашиот Камер Металари.

Металург вчера навечер се врати од гостувањето во Полска и денешниот ден е единствен за подготовките за утрешната средба со рускиот шампион.

Прочитано 152 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


4 + 1 =