Свечено доделување на наградите во машкото младинско првенство на Македонија

07.05.2017 17:48
DSC_6702_resize

По завршувањето на финалната средба во машката младинска лига на Македонија, поделени се медалите и личните признанија.

За најдобар стрелец во сезона 2016/17 избран е Ѓоргиевски Гоце од РК Делчево-Вардар, кој сезонава постигна 139 голови.

1_resize

За најдобар голман на фајналфор-турнирот е прогласен Дарио Алушовски од Работнички.

2_resize

За најдобар играч на фајналфор-турнирот е прогласен Марио Танковски од Металург 2.

3_resize

Во Ол-стар тимот на фајналфор-турнирот се избрани:

Голман: Алушовски Дарио од Работнички

Лево крило: Димитриоски Димитар од Металург 2

Лев бек: Танковски Марио од Металург 2

Среден бек: Гајиќ Глигор од Работнички

Десен бек: Серафимов Мартин од Металург 2

Десно крило: Шилегов Мице од Металург 2

Пикер: Симоновски Дарио од Работнички

4_resize

Освојувачи на бронзените медали се младинците на Пролет.

5_resize

6_resize

Сребрените медали ги однесоа младинците на Работнички.

7_resize

8_resize

Златните медали и шампионскиот пехар останаа во Автокоманда.

9_resize

10_resize

11_resize

 

 

 

Прочитано 55 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 + 3 =