Табели по четвртото коло на главната фаза на ЕП 2020

22.01.2020 00:00

Денеска е комплетирано претпоследното, четврто коло на главната фаза на ЕП во Австрија, Норвешка и Шведска.

Веќе имаме три репрезентации кои го обезбедија учеството во полуфиналето на ЕП. Тоа се селекциите на Хрватска и на Шпанија во групата 1 и Норвешка во групата 2. За последното место во полуфиналето се борат Словенија и Унгарија.

.

Група 1:

1_resize

Група 2:

2_resize

Прочитано 874 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


9 + = 11