Топ Вести

Термини на натпреварите на летниот турнир во Струга

07.07.2018 15:09
struga-turnir

Познати се термините во кои ќе се играат натпреварите на 46-тото издание на турнирот во Струга.

.
Група 1: Целје, Бешикташ, Тулуз, Еурофарм Работник
Група 2: Железничар, Констанца, Алингсас, Струга

Распоред на натпревари:
15.08.2018
17.30 Железничар – Струга
19.15 Констанца – Алингсас
21.00 Целје – Еурофарм Работник
16.08.2018
17.30 Бешикташ – Еурофарм Работник
19.15 Железничар – Алингсас
21.00 Целје – Тулуз
17.08.2018
17.30 Струга – Алингсас
19.15 Железничар – Констанца
21.00 Тулуз – Бешикташ
18.08.2018
10.00 Струга – Констанца
17.30 Еурофарм Работник – Тулуз
19.15 Целје – Бешикташ
21.00 Вардар – Металург  (Суперкуп на Македонија)
19.08.2018
10.00 Меч за седмо место
17.30 Меч за петто место
19.15 Меч за трето место
21.00 Финале

Прочитано 29 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 6 = 8