Тестовите негативни, Металург замина за Швајцарија

27.09.2020 10:21
120236387_1021617261616491_6128448435884099935_n_resize

Денеска наутро Металург летна за Истанбул, каде ќе го мине денот и утре ќе продолжи за Цирих.

Сите корона-тестови на ракометарите, стручниот штаб и на раководството се негативни, така да тренерот Зоран Кастратови на располагање ќе ги има сите потребни играчи.

Металург утре ќе стигне во Цирих, каде ќе го има и својот тренинг пред натпреварот. Самата средба со екипата на Криенс ќе се одигра во вторник, со почеток во 18.45 часот, а Металург ќе ја почне со двата гола предност стекнати од средбата во Скопје.

Прочитано 371 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 4 = 5