Томовски најдобар голман, а Кузмановски и Јагањац најдобри стрелци на завршницата во Купот

19.05.2018 23:05
32939064_384189548748888_1830305389841743872_o_resize

Тројца млади ракометари ма Металург заслужено ги добија своите признанија за оствареното на фајналфорот во Купот на Македонија.

Нашиот голман Мартин Томовски е прогласен за најдобар голман на фајналфорот, со 32 одбрани на две средби.

33025287_10155265685831644_8990761547315806208_n_resize

Младите офанзивци на Металург, Филип Кузмановски и Халил Јагањац, се прогласени за најдобри стрелци на завршниот турнир, со по 12 постигнати гола на двете средби.

32941425_10155265686171644_7973543666184617984_n_resize

За МВП на завршницата е прогласен вардаровиот бек Даинис Криштопанс.

32892510_10155265686616644_3644310884873928704_n_resize

Прочитано 322 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


5 − 3 =