Топ 5 голови на 2. коло од групната фаза на Лига Европа

28.10.2020 19:27
1209-1210-front_thb

Вчера е одиграно некомплетното второ коло на групната фаза на Лига Европа. Од предвидените 12 средби се одиграни само 4. Меѓу одложените натпревари е и оној на Металург со екипата на Висла Плоцк, што требаше да се одигра во Скопје.

Вториот претставникот на Македонија во ова натпреварување, Еурофарм Пелистер, ја загуби гостинската средба со ГОГ, но ципелинот на Велковски и на Мандалиниќ е одбран како трет најубав гол на колото.

.

Топ 5:

5. Рубен Марчан (Адемар Леон)

4. Лукас Хутечек (Фиверс)

3. Стипе Мандалиниќ (Еурофарм Пелистер)

2. Едуард Кемпф (Феникс Тулуз)

1. Емил Јакобсен (ГОГ)

.

Прочитано 84 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 9 = 13