Трите засилувања на Металург ЕХФ ги смести во Топ 10 “задоцнети“ засилувања во Лигата на шампионите

02.11.2018 15:38
MJI_3285_resize

Пред почетокот на шестото коло во Лигата на шампиони, ЕХФ ја објави својата листа на најдобри “задоцнети“ засилувања во најквалитетното клупско ракометно натпреварување на светот.

На оваа листа се имињата на 11 ракометари, меѓу кои и трите засилувања на Металург: Александар Шпенде (6), Гонзало Риберио Грача (9) и Миха Пучник (10).

.

Топ листата на ЕХФ:

01.Кристијан Дисингер, Кил – Вардар
02.Вилијам Акамбре, Веспрем – Целје
03.Радивоје Ристановиќ, Макаби Ришон – ППД Загреб
04.Патрик Лигетвари, Веспрем – Адемар Леон
05.Дмитро Дорошчук, ЗНТУ Запорожје – Мотор Запорожје
06.Александар Шпенде, Марибор – Металург
07.Никола Потиќ, Кањас – Загреб
08.Сорен Соренсен, Есберг – Елверум
09.Гонсало Рибеиро, Понтокомбо – Металург
10.Миха Пучник, Бохолт – Металург
11.Maчиеј Фабијанович во Висла Плоцк

Прочитано 729 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


− 1 = 2