ТУРНИР “КУП НА КАРПАТИ“ 1980 Г.

03.12.2011 23:07
DSC05519_resize_resize

На 28,29 и 30 март 1980 година Металург учествува на турнирот “Куп на Карпати“, во романскиот град Крајова. По три дена борби, нашиот клуб го освои 2 место, со 3 победи, и по едно реми и пораз. Победник на турнирот беше екипата на Универзитатеа од Крајова. За најдобар техничар е прогласен Ристо Деловски, а со 32 гола Ниневски стана најдобар стрелец на турнирот.

Металург настапи во следниот состав. Силјановски, Митевски, Проданов, Б.Јосифовски, С.Јосифовски, Чокрев, Деловски, Ниневски, Маневски, Велјановски, Бенко, Трајчевски, Јаковлевски.

Има податок дека екипата била водена од: Ниневски Веле, Божиќ Миодраг и Виларов Петар.

Фото:

Прочитано 155 пати

(0) Коментари

Напишете коментар


+ 2 = 3